Analiza techniczna: Bitcoin 10.01.2017 + aktualne informacje

Przypominam historię analiz: ( dla giełdy bitstamp ) + dorzucam nowe info
Wpis z 28 grudnia
Wpis 5 stycznia

Obecna sytuacja na giełdzie Bitcoin nie powinna zbytnio dziwić, korekta jeszcze się nie skończyła ostatecznie chociaż cena ~880$ jest dość mocnym punktem oparcia i może nawet próbować jeszcze napierać na 950$ – ale nie ryzykowałbym tutaj próby szybkiego zarobku. Jesteśmy na etapie wytworzenia krótkiego trendu bocznego z dużym prawdopodobieństwem nagłego spadku w okolice 760$

Na pytanie ” czy już kupować? ” odpowiem: Bitcoin to inwestycja na przyszłość, jeżeli ktoś ma zamiar kupić i odłożyć na długo to obecna cena jest dobra do wejścia. Osobiście liczę na wejście w okolicach wspomnianych 760$ to będzie bardzo dobra cena, ale….. jeżeli zapoznacie się ze wcześniejszymi analizami zobaczycie, że wspominałem o możliwości krótkiego skoku do granic 550-600$ co jak najbardziej biorę pod uwagę planując działanie, jednak szansa nie jest wyjątkowo duża na taki spadek. Więc oczekuję na wejście przy 760$ zostawiając trochę środków na wypadek gdyby cena jeszcze spadła ( 550 – 600$ ) – a jeżeli nie spadnie to dokupię gdzieś po drodze.

( Ci z was którzy zainwestują w Bitcoin lub już to zrobili i odłożyli walutę do skarpety chcę zwrócić uwagę, aby nie zapominali o śledzeniu newsów, gdyż zawsze może pojawić się jakaś okoliczność lub fakt, która strąci cenę w dół na dłużej lub krócej, więc warto mieć to na uwadze. )

Trudno jeszcze przewidzieć kiedy ponownie wytworzy się prawdopodobny trend wzrostowy szukający nowego szczytu. Rynek kryptowalut jest bardzo elastyczny i zależny od wielu czynników. Osobiście nigdy nie wróżę daleko w przód i na bieżąco codziennie badam czynniki, które zmienią moją analizę.

Przypominam, że to moje osobiste odczucia i przemyślenia względem zachowania się rynku BTC, pamiętajcie że każdy ma własny rozum i niech moje wpisy będą dla was pomocą naukową w podjęciu decyzji.
A także przypominam, że co kilka tygodni będę wrzucał dla was krótkie poradniki mojego autorstwa na temat obserwacji kursu, analizy technicznej, psychologii tłumu abyście mieli pełną samodzielność obserwacji giełdy, świadomość tego co się dzieje i dlaczego. Robię także po to, aby wpisy takich ludzi jak ja były dla was jedynie punktem spojrzenia z innej strony na problem.

 

kryptopomocnik.pl Analiza techniczna: Bitcoin 10.01.2017
Analiza techniczna: Bitcoin 10.01.2017
Podziel się z innymi

Bitcoin, Kryptowaluty, News