Analiza techniczna Bitcoin 28.12.2016

Sukces Bitcoin ponownie zaczyna odbijać się coraz większym echem na świecie i znów spogląda w stronę tej niewątpliwie kontrowersyjnej „waluty” czy też technologii mnóstwo oczu.

Wszystko wygląda bardzo ładnie, kolejne granice pokonywane są bez większych przeszkód, wykres wygląda jak trawnik na stadionie piłkarskim, zielony. I buduję się nam piękna literka „U” na wykresie, która może sugerować iż zbliża się czas korekty.

 

(przypominam, że żadna analiza nie daje gwarancji przy obstawianiu ceny a jedynie pozwala wyznaczyć kilka faktów i jest pomocą przy dokonywaniu decyzji)

Osobiście nie dokupowałbym bitcoin’ów w najbliższym czasie obserwując, czy wykres po utworzeniu U, czyli dotknięciu ostatniego szczytu, nie skoryguje swojej ceny o 20% może 40%.

Chyba, że ktoś lubi ryzyko i chce zagrać na krótkim odcinku czasu, być może dokupienie teraz w nadziei na szybkie 1200$ będzie dobrym strzałem. Bardziej prawdopodobnie buduje się teraz napięcie na giełdzie. Czyhający na short swoich udziałów nie wytrzymają presji wzrostu i sprowadzą cenę w okolice 780$ w najbliższych dniach lub grube ryby wybiją im to z głowy i będą nadal boostować cenę do ostatniego szczytu aby sam w pełni wykorzystać potencjał shortów, wtedy możemy spodziewać się spadkow w okolice 950$ / 780$. Istnieje jeszcze szansa na spadek ceny w okolice 600$, jednak jest bardzo mało prawdopodobna, jednak………… gdyby się tak stało to będzie to wymarzony i jedyny moment, aby dokupić bitcoin’ów.

Każdy podniecony obecnymi wzrostami, wspominając jak to bitcoin kiedyś rósł z dnia na dzień o kilkadziesiąt / kilkaset dolarów powinien wylać na siebie kubeł zimnej wody i zachować ostrożność. Dzieciaki, które sprzedawały itemy z Tibii za bitcoiny już dawno je sprzedały, nie ma już mtgoxa z jego botami, rynek został przejęty przez bogatych i wpływowych ludzi, którzy wiedzą jak zarządzać funduszem, aby go pomnażać.

W niedalekiej przyszłości dalszy sukces Bitcoina jest nieuniknionym wydarzeniem, jeżeli tylko ktoś nie wykryje tajemniczego błędu lub czas przesyłania waluty i także opłaty transakcyjne nie będą wzrastać w znacznym stopniu. Możemy wtedy obserwować rosnący wzrost ceny przecierając oczy i pamiętając, że jakkolwiek cena by nie wzrosła to poziom 1200$ stanie się linią wsparcia i kiedyś na tej linii będzie można chociaż raz dokupić jakiejś części tej wspaniałej rewolucji.

kryptopomocnik.pl Analiza techniczna Bitcoin 28.12.2016
Analiza techniczna Bitcoin 28.12.2016

 

Podziel się z innymi

Bitcoin, Kryptowaluty, News