Obecna sytuacja na Bitcoin jest dosyć nerwowa ze względu na kilka faktów. Pierwszym z nich jest fakt przekroczenia ostatniego szczytu, kolejnym nadchodząca decyzja w sprawie ETF oraz trzeciego, o którym myśli mało osób – trzy chińskie giełdy: OkCoin, Huobi oraz BTCC lada chwila odblokują klientom możliwość wypłat.
Sytuacja z ETF, z którą mnóstwo ludzi wiąże wielkie nadzieje na mega zyski i cały szum medialny jaki się wokół tej informacji zrobił sprawia, że wielu ludzi podwija rękawy i zakupuje Bitcoiny. Jednak, czy to dobry pomysł? Co prawda rzadko wyrażam subiektywne opinie, ale tutaj chcę zabrać głos, potraktujcie to jako opinię osoby trzeciej. Otóż cała burza wywołana wokół ETF jest wg. mnie wywołana jedynie po to, aby napompować cenę i w krytycznym momencie sprowadzić dużą korektę w celu błyskawicznego zwielokrotnienia kapitału. Bitcoin jako nadal dosyć eksperymentalny projekt nie ma zbyt wielkiej szansy na zostanie przyjęte przez SEC. Nie jest to powód do zmartwień dla tych, którzy zakupili Bitcoin jako długoterminową inwestycje, a dobra okazja dla tych, którzy lubią szybkie wejścia i wyjścia z profitem – Wam szczególnie radzę obserwować rynek przez najbliższe dni.

Obecna korekta może wiązać się z faktem, że wspomniane trzy chińskie giełdy będące gigantami w swojej branży na rynku Chińskim oznajmiły, że sprostały wszystkim wymogom nałożonym przez PBoC i proszą o pozwolenie na odblokowanie możliwości wypłat swoich klientów. Ci z Was którzy nie znają sytuacji linkuje artykuły wg kolejności:

artykuł z 13 stycznia

artykuł z 19 stycznia

artykuł z 13 lutego

Możliwe, że inwestorzy podsumowując fakty nadchodzącej odmownej decyzji ETF, masowego wyjścia kapitału z chińskich giełd ( stwierdzam ten fakt, ponieważ na pewno setki ludzi nie było gotowych na zamrożenie kapitału na 30 dni i będą potrzebowali szybko gotówki, więc masowo zaczną sprzedawać btc i wypłacać fiat ) uznali, że jest to czas realizacji pozycji.

Obecny trend wzrostowy ( linia zielona ) został naruszony i trwa decydujący moment, czy trend nie zostanie przebity. Jeżeli cena utrzyma się ponad nim to cena prawdopodobnie wróci do okolic 1300$ (bitfinex), a następnie będzie próbowała przebić się wyżej lub nastąpi większa korekta z poziomu 1300$. Jeżeli cena przebije linię trendu i się utrzyma to kolejnymi punktami wsparcia są kolejno:

1050$
930$
I najsilniejsza linia oporu 760$

kryptopomocnik.pl analiza techniczna bitcoin ETF

Podziel się z innymi

Analiza techniczna, Bitcoin, Kryptowaluty, News