Bankera – bank w erze blockchain.

Bankera - bank w erze blockchain
Bankera – bank w erze blockchain

 

Bankera zamierza zrewolucjonizować branżę finansową poprzez oferowanie usług w oparciu o technologię blockchain, co pozwoli nie tylko zaoferować innowacyjne usługi bankowe, ale również zminimalizować ilość pośredników, a przez to obniżyć koszt usług bankowych dla klientów.

 

Bankera, która została uruchomiona w 2017 roku, jest pochodną SpectroCoin – operatora kantora kryptowalut, elektronicznego portfela, wydawcy kart debetowych oraz systemu płatności. Choć pierwotnie SpectroCoin nie planowało utworzenia banku, to dążąc do utrzymania przewagi konkurencyjnej, stworzyło infrastrukturę podobną do tej w tradycyjnym banku i teraz planuje wykorzystać ją do zbudowania serwisu Bankera.

 

Działalność Bankera będzie skoncentrowana na trzech głównych obszarach. Tak jak w normalnym banku, Bankera zaoferuje klientom rachunki płatnicze z indywidualnym numerem IBAN, międzybankowe kursy walutowe, karty debetowe oraz usługi rozliczeniowe. Wszystkie usługi będą dostępne nie tylko w tradycyjnych walutach, ale również w walutach cyfrowych takich jak Bitcoin, Ethereum, DASH, NEM i inne. Dzięki temu Bankera stanie się jednym z pierwszych uregulowanych banków na rynku przyjaznym kryptowalutom.

 

Dla firm Bankera zaoferuje system płatności natychmiastowych. Wykorzystując własne rozwiązania KYC(Know your customer – Poznaj swojego Klienta) oraz zapobiegania nadużyciom, będzie uzyskiwać informacje na temat otrzymywanych płatności i automatycznie je rozliczy, co dotychczas mogło zajmować tygodnie. Zaawansowane technologie pozwolą serwisowi Bankera ocenić zdolność kredytową klientów i w związku z tym oferować lepsze stawki oprocentowania kredytów i lokat.

 

Bankera zamierza ponadto rozwiązać niektóre z odwiecznych problemów poprzez zmianę sposobu w jaki postrzegamy pieniądz. Konsumenci przeważnie nie inwestują w sposób umożliwiający dotrzymanie kroku inflacji. Bankera będzie oferować niedrogie produkty inwestycyjne, takie jak fundusze inwestycyjne czy krypto-fundusze denominowane w “koszykach” zgodnie z koncepcją laureata nagrody Nobla – Roberta J. Shillera. Takie rozwiązania pomogą dogonić inflację i umożliwią klientom efektywne lokowanie funduszy pozwalając uzyskać jak najwyższą stopę zwrotu.

 

Na ten moment Bankera dysponuje niezbędnymi rozwiązaniami formalnymi i teleinformatycznymi, sprawnym zespołem pracowników oraz grupą doradczą, w skład w której wchodzi m. in. Antanas Guoga, członek Parlamentu Europejskiego oraz sławny pokerzysta, znany również jako Tony G. Aktywnie promuje on technologię blockchain i kryptowaluty w Parlamencie Europejskim i nie tylko. Jego zdaniem “Bankera będzie miała przewagę jako pierwszy operator na tym rynku dzięki temu, że będzie posiadać funkcjonujące rozwiązanie jeszcze przed rozpoczęciem ICO”.

 

Bankera jest aktualnie na etapie gromadzenia funduszy i przygotowuje się do wstępnej sprzedaży tokenów Bankera (pre-ICO) która rozpocznie się 28 sierpnia 2017. W trakcie pre-ICO do sprzedaży trafi 10% tokenów w celu ustalenia ostatecznej ceny sprzedaży w trakcie ICO oraz górnej granicy sprzedaży (HARDCAP). Posiadacze tokenów Bankera będą uprawnieni do otrzymywania cotygodniowego wynagrodzenia, na które składać się będzie 20% dochodów uzyskiwanych przez Bankera i SpectroCoin z tytułu przeprowadzanych transakcji. Pre-ICO zostanie przeprowadzone na SpectroCoin gdzie klienci mogą obecnie zapoznać się z wersją demonstracyjną systemu.

Podziel się z innymi

Nem, News