Blockfolio aplikacja na telefon dla inwestora.

To druga, zaraz obok Bitcoin Checker bardzo fajna aplikacja mobilna dla inwestorów. Nie posiada niestety możliwości dodawania widżetów na ekran telefonu/tabletu.

Jej dużym plusem jest fakt, że dostępna jest także na iOS.

Ciekawym pomysłem jest także możliwość stworzenia własnego portfolio portfela kryptowalut wraz z podaniem ilości zakupionych tokenów i ceny. Następnie możemy w aplikacji obserwować, czy w stosunku do obecnej ceny jesteśmy do przodu, czy do tyłu z inwestycją oraz o jaki procent.

(UWAGA! Ze względu na to, że aplikacja w żaden sposób nie weryfikuje rzeczywistego stanu naszych walletów, wiele osób wykorzystuje screeny z blockfolio do manipulacji odbiorcami przechwalając się zyskami i naganiając na płatne grupy lub przedłużając sobie w ten sposób penisa oraz odreagowując za lata w podstawówce, kiedy były poniżane przez kolegów)

Aplikacja posiada bardzo bogatą bazę kryptowalut oraz giełd oraz podobnie jak Bitcoin Checker także możemy ustawić sobie alarmy – jednak ta funkcja nie jest tak rozbudowana jak w apce BC.

Aplikacja Blockfolio to propozycja dla wszystkich, którzy chcą śledzić ceny wybranych kryptowalut na bieżąco poza komputerem, a także chcą zaznać spokoju od wpatrywania się w wykresy całymi dniami, wyspać się w nocy, a także spędzić czas z kobietą zanim ta odejdzie lub co gorsza – da szlaban na igraszki.. Paniom inwestorkom pozwoli np wyskoczyć na drinka. A to wszystko dzięki wbudowanym opcjom alarmującym o zmianach na rynku (i nie tylko), które możemy szeroko konfigurować. Np ustawić dla jednej krypto kilka alarmów różnych typów, od zmian procentowych, po przebicie określonej ceny w górą lub w dół. Program obsługuje dziesiątki różnych giełd i setki kryptowalut – które możemy śledzić jednocześnie.

Wielkie podziękowania dla Dudzio06 za przygotowanie poniższego poradnika.


INSTALACJA

https://kryptopomocnik.pl

Rys. 1 Na samym początku pobieramy aplikację ze Sklep Play (w przypadku Iphonów – App Store).

Rys. 2 Po instalacji na ekranie naszego urządzenia pojawi się widoczna ikona aplikacji.


EKRAN GŁÓWNY

https://kryptopomocnik.pl

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Rys. 3 Tak wygląda ekran główny aplikacji.

Total Portfolio Value (na górze po lewej) – to łączna wartość całego naszego portfolio (wszystkich naszych wpisanych kryptowalut) zależna od Holdings

24hr Change – to zmiana naszego całego portfolio w przeciągu 24 godzin

Coin – nazwa danej kryptowaluty

Holdings – tutaj będzie wyświetlana informacja na temat ilości oraz wartości naszych zakupionych kryptowalut (w dalszej części pokażę jak ją uaktywnić, gdzie wpisać)

Price – aktualna cena oraz zmiana wartości danej kryptowaluty

Alert – informuje przy jakiej kryptowalucie ustawiony mamy alarm (w dalszej części pokażę jak je włączyć)

czarny kolor dzwonka = włączony alarm

UWAGA! Wszystkie wartości wyrażane są w walucie fiat(w dolarach), po kliknięciu w „Total Portfolio Value” przelicza nam je w stosunku do Bitcoina.  


DODAWANIE KRYPTOWALUT

Przykład:  Z okazji Mikołaja, dnia 6 grudnia, na giełdzie Binance zakupiliśmy 1000 sztuk Navcoina po cenie 0.00010000 sat.

https://kryptopomocnik.pl

Rys. 4 Jak sami widzimy na początku nasze portfolio wyświetla nam tylko 5 podstawowych kryptowalut. W celu dodania kolejnych klikamy w jeden ze znaków „+”.

https://kryptopomocnik.pl

Rys. 5 W wyznaczonym miejscu wpisujemy nazwę interesującej nas kryptowaluty 1. Po chwili z wyświetlanej listy2 wybieramy i klikamy w stosunku do czego nasza krypto ma być notowana.

(w przypadku naszej historii będzie to Navcoin w stosunku do Bitcoina)

UWAGA! Jeśli nasza szukana kryptowaluta nie istnieje, klikamy przycisk synchronizacjiA” 

https://kryptopomocnik.plhttps://kryptopomocnik.pl

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Rys. 6 Miejsce na dodatkowe dane:

Trading Pair – informacja jaką kryptowalutę i w stosunku do czego będziemy śledzić

Select Exchange – giełda, z której bierzemy notowania (w celu zmiany wystarczy kliknąć)

B – w zależności od tego czy kupiliśmy czy sprzedaliśmy daną kryptowalutę możemy uzupełnić nasze portfolio zaznaczając „BUY” lub „SELL”. Opcję „WATCH ONLY” klikamy w celu samej obserwacji.

Rys. 7 (uzupełnianie portfolia) Przy wyborze „BUY” lub „SELL” otworzą nam się dodatkowe pola:

  1. Current Price –  aktualna cena
  2. Trade price – tutaj możemy dodać informacje po jakiej cenie zakupiliśmy/sprzedaliśmy kryptowalutę (u nas będzie to 0.00010000 sat)
  3. Enter Quantity – ilości naszej kryptowaluty (1000 sztuk)
  4. Total Value – informuje nas o całkowitej wartości naszego zakupu/sprzedaży (liczona automatycznie)
  5. Deduct from Holdings – włączając to okienko, z naszego portfolio pobierana jest waluta, za którą kupiliśmy danego coina (w naszym przypadku, zaznaczając to pole, stan wpisanych Bitcoinów zmniejszyłby się na rzecz Navcoina)
  6. Trade Date – klikając, możemy ustawić kiedy dokładnie zakupiliśmy naszą kryptowalutę (6 grudnia)
  7. Notes – miejsce na umieszczenie dodatkowej notatki

Po wypełnieniu wymaganych pól klikamy „SAVE”.

https://kryptopomocnik.pl

Rys. 8 W jednej chwili szukana kryptowaluta zostaje dodana do naszego portfolio i jak sami widzimy wartość portfela automatycznie ulega zmianie.


KONFIGURACJA DODANYCH KRYPTOWALUT

https://kryptopocmonik.pl https://kryptopomocnik.pl

Rys. 9 Po kliknięciu w wybraną kryptowalutę, przechodzimy do następujących funkcji:

Details – możemy zobaczyć jej uproszczony wykres. Jeżeli chcemy zmienić interwał czasowy klikamy „C”. Pod „D” wyświetlają nam się dodatkowe informację na temat najwyższej/najniższej ceny, wolumenu oraz zmiany wartości ceny

E informacja o stanie naszej krypto, którą wcześniej dodaliśmy (1000 sztuk Navcoina)

Jeżeli chcemy zmienić ilość naszej kryptowaluty w portfolio (bo ją np. sprzedaliśmy lub dokupiliśmy), klikamy w znaczek „+” i ponownie uzupełniamy dane (patrz DODAWANIE KRYPTOWALUTY)

Po zapisaniu zmian wszystko zostaje automatycznie zaktualizowane.

https://kryptopomocnik.pl https://kryptopomocnik.pl

Rys. 10  Book – po kliknięciu widzimy zlecenia kupna(BUY ORDERS) i sprzedaży (SELL ORDERS), a na dole w „TRADES” ostatnie przeprowadzone transakcje na giełdzie. W celu odświeżenia klikamy F.

Rys. 11 Holdings – jest to miejsce, gdzie wyświetlają się nam wszystkie wpisane wcześniej informacje dodawane do portfolio, odnośnie danej kryptowaluty. Jeżeli chcemy dodać kolejną klikamy w znak „+”.


DODAWANIE ALETRÓW CENOWYCH

https://kryptopomocnik.pl….https://kryptopomocnik.pl

Rys. 12 żeby dodać alarm cenowy, przy wybranej kryptowalucie  G– klikamy w dzwonek lub jeżeli jesteśmy na panelu kryptowaluty

Rys. 13 klikamy „ALERTS” i opcję „add alert”.

https://kryptopomocnik.pl https://kryptopomocnik.pl

Rys. 14  W okienku alertu:

H wybieramy giełdę, z której będziemy brać notowania i ustawiamy alarm informujący o przekroczeniu ceny I – w górę, bądź J – w dół. Na koniec „K” wybieramy czy alarm ma zadziałać 1 raz, czy za każdym razem. Po wszystkim klikamy „SAVE

Rys. 15  L tak wygląda aktywny i dodany alarm.

UWAGA! Możemy dodawać nieograniczoną ilość alarmów.    

https://kryptopomocnik.pl

Rys. 16 jeżeli chcemy zastopować lub usunąć alarm, musimy wejść w niego i odpowiednio wybieramy opcję „PAUSE” lub „DELETE”.


NEWSY Z POPULARNYCH STRON

https://kryptopomocnik.pl https://kryptopomocnik.pl

Rys. 17 tak jak wspominałem aplikacja Blockfolio pozwala nam na przeglądanie najnowszych wiadomości ze świata kryptowalut. Do skorzystać z tej funkcji klikamy M.

https://kryptopomocnik.pl https://kryptopomocnik

Rys. 18 Na początku, „News” pobierane są z dwóch źródeł: CoinTelegraph i CoinDesk. Jeżeli chcemy dodać kolejne strony, klikamy N i wybieramy spośród podanych.

UWAGA! W aplikacji Blockfolio dostępne są tylko zagraniczne artykuły.


INFORMACJE KOŃCOWE

https://kryptopomocnik.pl https://kryptopomocnik.pl

Rys. 19 jeżeli chcemy usunąć daną kryptowalutę z portfolio, wystarczy wejść na jej panel główny, kliknąć – O i potwierdzić całą operację zaznaczając „YES”.

https://kryptopomocnik.pl….https://kryptopomocnik.pl

Rys. 20 W P zobaczymy wykres obrazujący stan całego naszego portfolio. Q -możliwość zmiany interwału czasowego.

https://kryptopomocnik.pl https://kryptopomocnik.pl

Rys. 21 Klikając R otworzą nam się dodatkowe opcje: S – zmiana wartość portfolio na procentową, T – ukrycie wartości portfolio, U – udostępnienie zdjęcia naszego portfolio np. poprzez portale społecznościowe, email, SMS.

https://kryptopomocnik.pl https://kryptopomocnik.pl

Rys. 22 Przechodząc do VSettings, otwierają nam się dodatkowe ustawienia, których działania opisałem na Rys. 23  

UWAGA! Zakup/sprzedaż, które tutaj umieszczamy, nie są w żaden sposób weryfikowane. (Mówiąc krótko: możemy wpisać cokolwiek, nawet to że zakupiliśmy Bitcoina po 1$ ?)

Po odinstalowaniu aplikacji nie mamy możliwości odtworzenia stanu naszego portfolio – wszystkie dodane informacje zostają trwale usunięte.


Autor: Dudzio06

Podziel się z innymi

Bez kategorii, Narzędzia, News, Poradnik inwestora