Bond System Expanse.

Roczna lokata z 12% zysku w skali roku w świecie kryptowalut?

Expanse – kryptowaluta uważana przez wielu za młodszego brata Ethereum i jedynego godnego zastępcę ( jednak znacznie „uczciwszy” ) w swoim ostatnim newsletterze z dnia 15.01.2017 oznajmiła, że wkrótce wypuszcza w pełni działający system zwany Bond System – nagradzanie za lokaty.

Kod aplikacji jest napisany, obecnie jest tworzony do niego graficzny system obsługi, następnie faza testowa o czym deweloperzy będą nas informować. Wstępny termin zakończenia pracy jest planowany na drugi kwartał 2017 roku.

Jest to interesująca opcja dla ludzi chcących trzymać swoją krypto, wierzący w Expanse.

O co chodzi?

Za każdy pakiet ( 100EXP = 1 obligacja ) Expanse zakupionych do systemu Bond dostajemy 1% miesięcznie. Czyli po roku wyciągamy 112Exp. W chwili pisania artykułu cena za 1 monetę Expanse to 0.23USD natomiast dzień przed wypuszczeniem informacji o Bond System 1 Exp = 0.18USD.

W przyszłości deweloperzy biorą pod uwagę wprowadzenie także lokat 3, 6 oraz 9 miesięcznych.

Jest to bardzo ciekawa opcja dla typowego „holdera”, który trzyma swój majątek pod poduchą, a chciałbym żeby dodatkowo procentował. Wszystko wygląda fajnie, zastanawia mnie jednak jak deweloperzy rozwieją wątpliwości klientów co do zaufania. Czyli tego kto będzie zabezpieczał środki i w jaki sposób, a także kto i w jaki sposób da gwarancję bezpieczeństwa środków. Niemniej jednak inicjatywy tego typu pokazują, że branża kryptowalut jest bardzo kreatywna. Prawdopodobnie środków nie będzie trzeba nigdzie wysyłać lecz będzie można je ulokować bezpośrednio na sowim portfelu blokując je na ten jeden rok, wtedy miałoby to sens i gwarantowało 100% bezpieczeństwa – zobaczymy co przyniosą kolejne wieści od twórców.

Czy chodzi o kasę? NIE! Deweloperzy chcą w ten sposób zachęcić ludzi do trzymania Expanse w portfelu, gdyż ma to wiele wspólnego z przyszłością Expanse. Protokół tej kryptowaluty działa obecnie na zasadzie konsensu PoW ( proof od work – dowód pracy, czyli tak samo jak w przypadku bitcoina górnicy oddają prąd i używają koparek do mielenia obliczeń matematycznych, aby potwierdzać transakcje i dbać o bezpieczeństwo sieci ), jednak twórcy powoli chcą przejść na system dPoS ( Delegated Proof of Stake – delegowany dowód stawki, w skrócie jest to zupełnie inny rodzaj konsensusu, tutaj nie są potrzebne koparki, prąd i urządzenia. Dowód stawki opiera się na portfelach w sieci, które potwierdzają salda kont całej sieci udowadniając w ten sposób, że wszędzie zgadzają się środki, że żadne nie zostały sztucznie wdrożone i że wszystko jest uczciwe, prawdziwe ). System dPoS Expanse będzie się nazywał Tendermint. Właśnie dlatego powstał pomysł na Bond System, który ma zachęcić ludzi do uczestniczenia w systemie dPoS i byciu „minerem” / „górnikiem” dostając za to wynagrodzenie tak samo jak górnik bitcoina dostaje wynagrodzenie za zużycie prądu i wykonywaniu skomplikowanych obliczeń na swoich koparkach dla bitcoin. Podobny system dPoS wykorzystuje m.in. Lisk, BitShares.

Tak więc w przypadku Expanse nie ma tutaj mowy o tym, żeby twórcy zachęcali do kupna i trzymania expanse bo mają z tego profit, to nie jest piramida, system MLN itp.. jest to przemyślana akcja, a monety w formie zapłaty za trzymanie EXP w systemie Bond rozdaje sam protokół w zamian za pomoc w utrzymaniu bezpieczeństwa sieci.

Oczywiście należy uważać na to.. JAKA kryptowaluta proponuje dane rozwiązanie, ponieważ Expanse jest znanym projektem w środowisku kryptowalut i przez wielu szanowanym ze względu na ograniczoną ilość monet w obiegu i sposób funkcjonowania – monety nie były wydobywane przez twórców przed wejściem projektu, każdy miał równe i uczciwe szanse pozyskać Expanse itp. Co innego gdyby z podobną propozycją wyszedł ktoś z shitcoinów piramid typu DasCoin, Onecoin, SwissCoin to nigdy w życiu bym nie pisał o tym publicznie w rozumieniu rozwoju technologii, lecz w kierunku kolejnego prania mózgu ludzi niestety dających się nabrać na ich zapewnienia bogactwa.

Przypominam, że nikogo nie zachęcam do kupowania kryptowalut, lecz jedynie wskazuję ich rozwój, technologię i ciekawe zastosowania.

Gdyby ktoś był zainteresowany głębszym zapoznaniem się Expanse na własną rękę, linkuje do źródeł:

System Bond i sieć Tendermint:

https://docs.google.com/document/d/1fFUYhg4BEAiNqfh8E7cdYCtgEjqBybiRrR4nfT3cns8/edit

Archiwum 2 miesięcznych newsletterów + strona główna:

http://blog.expanse.tech/archive

Whitepaper:

http://www.expanse.tech/docs/whitepaper.pdf

 

 

 

 

 

 

Podziel się z innymi

Expanse, Kryptowaluty, News