Handel BTC w Chinach ograniczenia na dźwigni

Po wstępnych oględzinach Chińskich giełd przez PBoC ( Public Bank of China, zwany także Ludowym Bankiem Chin ) na jednej z tamtejszych giełd została wstrzymana możliwość gry na dźwigni zarówno dla fiat jak i btc. Giełda, na której dokonano zakazu to BTCC. Przyczyny tej decyzji nie są jeszcze znane. Wiadomo natomiast, że inwestorzy z otwartymi pozycjami mogą dokończyć plany inwestycyjne. Przypomnę tym którzy nie śledzili ostatnich informacji, że giełda Huobi także przeszła ten proces – zablokowano możliwość grania dźwignią, ale została ona przywrócona wczoraj ( 12.01.2017 ), jednak górna granica kwoty dla dźwigni została ustalona na poziomie 10 000CNY ( co przy obecnym kursie CNY/USD daje nam około 1500USD).

Zapewne to samo stanie się z BTCC tzn. możliwość handlu dźwignią powróci z odpowiednim limitem, jeszcze nie wiadomo kiedy.

Handel dźwignią (tzw. Margin trading ) nie mieści się w przepisach, dla których ten rodzaj działania jest jasno opisany w przypadku handlu tradycyjnymi walutami. Bardzo możliwe, że limity na Chińskich giełdach Bitcoin zostaną zniesione jak tylko PBoC stworzy odpowiedni zapis prawny dotyczący tzw ” lewara “.

Osobiście uważam, że tego typu informacje z Chin nie mają żadnego negatywnego wpływu na Bitcoin. Wręcz przeciwnie, uważam że to co się dzieje w Chinach to świetna okazja dla rządu, aby zobaczyć jak wielki potencjał leży w rynku BTC i jak wielkie jest nim zainteresowanie, które cały czas rośnie.

Wprowadzenie ograniczeń o których jest ten post dla Chińskich giełd jest prawdopodobnie zainicjowane ze względu na bezpieczeństwo Chińskich inwestorów amatorów lub po prostu została wdrożona na czas przeprowadzania audytu giełd. A jakie jest Twoje zdanie na temat powodów tych ograniczeń?

P.S.

Chciałbym jeszcze tylko dodać, że cena Bitcoin’a zaczęła spadać jeden dzień PRZED tym jak przedstawiciele Chińskich giełd zostali wezwani na dywanik przez PBoC. Co było wynikiem naturalnych czynników giełdowych, czyli zbyt wielką ilością emocji i realizacją zysków – co wymagało korekty.

Podziel się z innymi

Bitcoin, Kryptowaluty, News, Regulacje