Microsoft – nowa era usług finansowych. Nie taki zły ten Blockchain.

Instytucje finansowe coraz częściej korzystają z usług Microsoft Azure ( rodzaj serwisu w chmurze, który pozwala przetwarzać dane, zawiera szereg narzędzi do tworzenia własnych aplikacji i gotowych rozwiązań – przypominam, że do Microsoft Azure dołączyło mnóstwo kryptowalut: Expanse, Monero, Ethereum, Shadow, Storj, BitShares i wiele wiele innych kryptowalut )

Microsoft jest ściśle związany z kryptowalutami / Blockchainem. Wspiera on rozwój rozwój tego sektora z wielką wiarą w jego przyszłość.

Gigant z dziedziny oprogramowana komputerowego, i nie tylko, coraz częściej zwraca uwagę na to, jak ogromną wartość posiada technologia blockchain i jak wielki jest potencjał rozwoju w dziedzinie FinTech ( Financial Technology – jest to pojęcia, idea dążenia firmy do coraz nowszych rozwiązań, nowoczesnych systemów pracy, wymiany informacji która obniża koszty i przyśpiesza czas realizacji usług ). Na swojej stronie wspomnieli, że właśnie jesteśmy świadkami powstawania nowej ery wspomnianego FinTech dzięki powstaniu i zrozumieniu Bitcoin. I trudno się tutaj nie zgodzić obserwując coraz więcej informacji w sieci o tym jak rządy podporządkowane przez nowy trend padają na kolana badając tę anomalię dającą ludziom wolność – prawdziwą wartość pieniądza zdecentralizowanego.

“MetLife and Emirates National Bank of Dubai are using Azure, its Machine Learning component and Microsoft Dynamics to improve customer experience and relationship. On the other hand, Bank of America Merrill Lynch is using the company’s Blockchain as a Service to automate various processes.”

“Bank of America Merrill Lynch is working with Microsoft Treasury to use Azure Blockchain as a Service to transform and automate the processes for standby letters of credit, reducing process time from 3-5 weeks to 3-5 days, taking the error rate down to zero percent and significantly reducing the cost to pennies on the dollar.”

http://www.newsbtc.com/2017/01/15/microsoft-financial-services-new-era/

 

 

 

 

Podziel się z innymi

Blockchain, Kryptowaluty, News