SEC: Odmowa ETF, czyli spadek Bitcoina?

Tak jak o tym pisałem we wcześniejszych artykułach, ETF nie przeszedł. Wiele źródeł podawało przesunięcie oficjalnej decyzji na 13 marca, a jednak pojawiła się ona rzeczywiście tak jak wstępnie zakładano 11 marca. Wczoraj jeszcze przed nagłym spadkiem do 960$ (bitfinex) pisało do mnie mnóstwo ludzi dlaczego Bitcoin rośnie ( kiedy nagle pojawiła się szpila do 1340$ ) – na to pytanie nie miałem logicznego wyjaśnienia, ale kiedy w sekundę przy tej szpili cena nagle spadła do 1070$, gdzie zostało sprzedane kilka tysięcy BTC uświadomiłem sobie, że to przecież nic innego jak gra psychologiczna, której celem jest wprowadzenie dezorientacji na rynku.

Obecna sytuacja na Bitcoinie jest dosyć niepewna i nie polecam amatorom podejmowanie ważnych decyzji. Dalsze spadki w mniejszych lub większym stopniu są bardzo możliwe.

Teraz jest chwila dla starych wyjadaczy, aby odpalić dźwignię i pograć na wahaniach – co zdecydowanie odradzam początkującym.

W długiej perspektywie nie jest to jakiś mocny cios dla Bitcoina, tak naprawdę to nie jest żaden cios, bo ETF niczego nie zmienia dla samej idei Bitcoina. Pisałem o tym, że celowo ludzie robią szum wokół ETF, aby pompować cenę i zarobić na szybkich spadkach, a zadbały o to odpowiednie osoby i swój cel – jak widać – osiągnęły.

Mam nadzieje, że Ci, którzy pisali do mnie na priv i pytali o poradę rzeczywiście wstrzymali się z planowanymi wielkimi zakupami przed 11 marca, aby skorzystać na wzrostach przy rzekomej decyzji pozytywnej i wstrzymajcie się jeszcze chwile.. Dlaczego?

Przypominam, że setki tysięcy inwestorów, którzy mają konta na chińskich giełdach nie mogą pobrać swoich środków..

15 Marca ( miejmy nadzieje, że się ta data nie przesunie ) PBoC wyda decyzję dotyczącą odblokowania środków, jeżeli będzie pozytywna to z rynku odejdzie dużo kapitału, ponieważ na pewno wielu inwestorów nie planowało, aby ich środki były zablokowane przez ponad miesiąc czasu. Do tego wszystko może się zaognić w związku z dalszymi spadkami wynikającymi po odmownej decyzji ETF.

Cierpliwości, obserwujcie rynek.

Może się okazać, że rynek przetrzyma cios zadany po decyzji ETF i będzie się już regenerował, ale nie ma co tak patrzeć w przyszłość, w kryptowalutach zawsze najlepiej obserwować na bieżąco rynek i na podstawie wyciąganych wniosków w ten sposób podejmować decyzje.

W najbliższym czasie analiza techniczna, którą wrzucałem pst niżej jest nadal aktualna pod kątem linii oporu oraz wsparcia.

kryptopomocnik.pl wykres bitcoin po odrzuceniu przez SEC wniosku ETF
Wykres przedstawia wykres bitcoin po odrzuceniu przez SEC wniosku ETF

 

 

 

Podziel się z innymi

Bitcoin, Kryptowaluty, News