Wskazówka Litecoin i Segwit?

31 stycznia o godzinie 2:00 w nocy miał wejść Segwit dla Litecoina. Cena zaczęła się pompować kilka godzin wcześniej zyskując trochę ponad 10%. Wielka wyobraźnia o przyszłych dochodach poniosła na pewno wielu inwestorów, szczególnie biorąc pod uwagę, że LTC zaliczyło ogromny spadek, a w ostatnim czasie trzy razy dotknęło poziomej linii, która stała się linią wsparcia i może być kopniakiem do startu.

Kolejny start z poprawionymi błędami planowany jest na 3 lutego godzinę 12:00 ( o ile umiem liczyć )
W każdym razie tutaj jest zegar odliczający na żywo uruchomienie segwit:
http://litecoinblockhalf.com/segwit.php

Dodałem kilka grafik, żeby lepiej przedstawić Wam sytuację:


Obrazuje jak cena zaczęła się szybko pompować, a następnie.. SPADŁA, czemu? Ponieważ jak to opisał Charlie Lee ( dodałem screen niżej ), coś poszło nie tak. 🙂 takie tam ups. Jak widzicie są sytuacje, kiedy nawet pewniak może zawieść w świecie kryptowalut i musicie zawsze się z tym liczyć. Tutaj nie ma pewniaków, jest za to mniejsze lub większe prawdopodobieństwo. Tak więc cena wróciła do wartości wyjściowej ( i tak dobrze zareagowała na nagły wzrost Bitcoina ).
Tweet Charlie Lee po wykryciu problemu:

kryptopomocnik.pl Wskazówka Litecoin i Segwit
Litecoin i Segwit wypowiedź Lee z Twittera

Potencjał drzemiący w uśpionym Czikunie ( Czikun, dokładnie tak go nazywało kiedyś społeczeństwo kryptowalut, kiedy jeszcze naprawdę nazywany był młodszym bratem Bitcoina, a jego cena wiernie podążała za starszym bratem )

kryptopomocnik.pl Wskazówka Litecoin i Segwit
Wskazówka Litecoin i SegwitJak widzimy na wykresie 2, historia tej waluty przedstawia się dosyć smutno, zaliczając ciągle spadki, chociaż momentami potrafiła zaskoczyć wzrostem. Czikun nie jest już uważany przez większość za brata bitcoina, ale.. obecna sytuacja z Segwitem może wiele zmienić, może odświeżyć dawną legendę i znowu wpompować w nią życie co za tym idzie.. napędzić wyobraźnię inwestorów, którzy chętnie wpompują w nią swój kapitał.

Pomimo, że Litecoin wyznaczył już silnią linię wsparcia od której odbił się aż trzykrotnie, nadal może spadać, gdyż wdrożenie SegWitu nie aktywuje go od razu.. Da jedynie możliwość aktywacji, jeżeli odpowiedni procent węzłów potwierdzi, że chce tej zmiany. Wymagane jest 75% sieci.

Czy segwit wyjdzie litecoinowi na dobre? Czy warto teraz kupić? Czy jak oświadczę się prostytutce to się zgodzi?

Myślę, że warto poczekać, ale jak długo.. tego nie wie nikt. Sytuacja, w której górnicy zdecydują o tym, czy wejdzie tak ciekawa zmiana jest z punktu manipulacji bardzo interesująca. Otóż zakładam, że SegWit dojdzie do skutku, ale dopiero po kilku miesiącach.. w tym czasie cena będzie prawdopodobnie dalej zrzucana w dół. Inwestorzy / właściciele farm koparek będą sukcesywnie skupować tanie LTC, gdyż doskonale zdają sobie sprawę co się stanie z ceną, kiedy aktywują SegWit. Każdy zdrowo myślący inwestor, któremu daje się możliwość decyzji o tym, czy potencjał wzrostowy danego aktywa wzrośnie zrobi to samo.. dogada się z innymi decyzyjnymi osobami lub.. ( o ile ma wystarczającą moc farmy koparek ) wstrzyma swój głos odpowiednio długo, przygotowując się na zebranie ogromnych plonów.. Weźcie to pod uwagę.

P.S.
Czym do cholery właściwie jest Segwit ( Segregated Witness )
W skrócie jest to jedna z kilku propozycji poprawy sieci Bitcoin dzięki której zwiększy się przepustowość sieci. ( wkrótce jej opis znajdziecie w Słowniku na stronie )

Podziel się z innymi

Analiza techniczna, Kryptowaluty, Litecoin, News