Użytkownicy bittrex i poloniex przenoszą się na nową giełdę bez weryfikacji (która nie jest zarejestrowana w USA) – szczegóły niżej.

(EDIT -update- 02.01.2018r)

Giełdy takie jak poloniex, bittrex i inne znajdujące się na terenie USA mają pobierać automatycznie podatek od obrotu kryptowalutami z Waszych kont i płacić podatek – trochę chore. Dodatkowo czy Polak handlujący na tych giełdach będzie zwolniony z podatku w Polsce? Nie wiem, ale znając urząd skarbowy w Polsce, szczerze w to wątpię.

https://thecryptocurrencyforums.com/2018-cryptocurrency-tax-rules/

(END EDIT)

Moi drodzy. Czytając o nowych przepisach wprowadzonych przez Trumpa odnośnie podatków od kryptowalut, a także faktem, że giełdy poloniex.com oraz bittrex.com są giełdami Amerykańskimi zacząłem się obawiać, że w przyszłosci rząd USA będzie dociekał kim jest każdy z użytkowników w/w giełd. Znając działania rządu USA i usprawiedliwianiem wszystkich swoich czynów terroryzmem zacząłem szukać nowej giełdy do obrotu kryptowalutami.

“Whereas changing bitcoin into fiat was taxable, buying physical things with crypto was taxable, now even crypto-to-crypto is taxable, effectively making all bitcoin transactions, well, taxable. And the change is implemented start of calendar year 2018, mere days away.” – Co tak w kilku słowach oznacz, że o ile jedynie wymiana kryptowalut na fiat (tradycyjną walute) była opodatkowana, tak teraz opodatkowana będzie także wymiana krypto na krypto.

 

(W linku reflink ode mnie, zawsze jakiś grosz na rozwój projektu i konkursy)

Taką giełdą jest www.binance.com zakupicie tu większość kryptowalut.

(Także w przypadku osób, które w ogóle nie podzielają motywu weryfikacji i wolą korzystać z giełdy, która nie wymaga weryfikacji dowodem osobistym)

Została już przeze mnie sprawdzona i daje możliwość wypłat do 2btc dziennie bez weryfikacji. Działa sprawnie i szybko. Nie odnotowałem podczas tygodnia użytkowania giełdy żadnego opóźnienia z wysyłką oraz odbiorem monet na konto.

Podziel się z innymi

News, Przypięty post