Wzrosty kryptowalut zapowiedź pompek w trzeciej lidze?

Na stronie panuje cisza od niedawna, postanowiłem więc podzielić się także z Wami, w formie pro bono swoimi obserwacjami, które ostatnio przygotowałem dla swojej grupy.

Już jakiś czas temu pisałem o ciekawych zjawiskach panujących na giełdzie binance (link do giełdy www.binance.com – uwaga reflink, dzięki za wsparcie) wśród altcoinów (kryptowalut) trzecioligowych. Pisząc “trzeciolowego” mam na myśli projekty, których nazw nawet możecie nie kojarzyć, a ich marketing jest prawie zerowy. Kontynuując zauważyłem, że analiza wielu z nich układa się bardzo podobnie, optymistycznie- dziwnie.

Kiedy zbadałem fazy wzrostów i spadków wybranych coinów, przeanalizowałem prawdziwe mocne pompki jakie miały miejsce na raz w środowisku kryptowalut doszedłęm do wniosku, że jesteśmy właśnie we wstępnej fazie przygotowań do pomp tych coinów (piszę jakbym miał jakieś konkretne na myśli, przejdziemy do tego w dalszej części artykułu). Mówiąc dokładniej są to zapowiedzi przyszłych wydarzeń, jakie na tych altach mogą nastąpić, czyli docelowo, pomp.

Czym jest pompa na kryptowalutach? Jest to wzrost na zasadzie Panic Buy/ FOMO itp, który w bardzo krótkim czasie doprowadza projekt do wzrostów rzędu kilkutysięcy procent. Czy ktoś z Was pamięta, kiedy ostatnio była fala pomp na wielu projektach jednocześnie? Pytanie kieruje do starych graczy, którzy podczas wieloletniej przygody musieli spotkać się co najmniej kilka razy z takimi momentami w roku, kiedy jednocześnie pompowane było wiele projektów lub w bardzo krótkim okresie czasu.

Czasy świetności giełd Poloniex i Bittrex minęly, przynajmniej chwilowo. A mówię chwilowo, ponieważ np. giełdę Poloniex wykupił kilka dni temu Cicrle, więcej o tym znajdziecie w linku, który umieściłem na samym dole artykułu i wierzcie mi, to jest bardzo pozytywne i znaczące wydarzenie dla świata kryptowalut. Wielu z Was może powiedzieć (odnośnie pompek), że jest przecież np. giełda Yobit. Proszę, nie piszcie mi o pompkach na giełdzie typu Yobit, gdyż jest to jedna z bardziej scamowych giełd, która sama tworzy sobie coiny, manipuluje ich kursem i wysysa z graczy pieniądze.

Artykuł o Polo i Bittrex, gdzie trochę dokładniej krisio wyjaśnia czemu Polo i Bittrex odchodzi w cień:

Wracając do pompek na binance w trzeciej lidze altów. Będą to krótkie, kilkugodzinne lub kilkunastogodzinne strzały wykupów większej ilości monet po czym pozostawienie projektu samemu sobie do czasu następnego wykupu, docelowo aż do chwili, w której pompowanie coina ruszy pełną parą.

Niektórzy z Was zaobserwowali już sami ten proces, kiedy poruszyłem ten temat na czacie ZGI jakiś czas temu. Także czytelnicy zapewne widzieli jak poszczególne alty w różnych odstępach czasu zaliczały mocne wybicia, po czym nastawała cisza.

Co do inwestycji na rynku binance w alty trzecioligowe nie polecam pozostawiania tam inwestycji większych rozmiarów, ja rozdzieliłem jeden większy kapitał na wiele części inwestując w różne projekty niskie sumy. W ten sposób dywersyfikacja portfela na tak dynamicznym i nieprzewidywalnym rynku jakim są nie tylko same kryptowaluty, ale do tego kryptowaluty najdalszego sortu zagwarantujemy sobiew miarę bezpieczny zwrot. Nawet kiedy część projektów pochłonie kapitał na dłuższy czas lub pojedyńcze nawet kiedyś znikną z giełdy to wzrosty kilkuset procent i więcej na kilku, które wybrałem odzyskają kapitał z dużym prawdopobieństwem pomnożony.

Kwestia indywidualna to także podejście do takich projektów. Można nawet już po krótkiej pompce 10-40% wyciągnąć kapitał i zapomnieć o tej formie strategii.

Projekty, które wybrałem w ostatnich dniach dla siebie to:

#LUN
#PPT
#WABI
#VIB
#FUN
#ARN
#OST
#CMT
#MCO
#AST
#MDA
#DLT
#SALT
#NEBL
#APPC
#MOD
#RLC
#MTL
#SNGLS
#NCASH (nowa krypto na binance)

Idąc naprostszym z motywów wyboru altów bez zagłebiania się delikatnie w techniczne aspekty i dokładniejsze analizowanie wykresu wystarcyz wybrać projekty, których nazw nigdzie nie słyszeliście, a które miały jakiś czas temu już szczyt na tle którego obecna cena jest od 3 i więcej razy niższa. Lub które są w ciągłym trendzie spadkowym.

I odpowiadam od razu na pytanie, które może się powtarzać w komentarzach. Czy cena Bitcoina i jego wahania będą miały wpływ na te pompki? Odpowiedź jest krótka, nie. Dlaczego? Ponieważ projekty trzeciej ligii są głównie w kieszeniach ludzi, którzy mają co do nich większe plany i cele (większe, mam na myśli głównie spekulacyjne typu pump and dump). Nie są to projekty pokroju ETH, LSK, XEM lub troszkę dalszego sortu, ale nadal w oczach inwestorów ciekawe, jak np GAME, SIA, NEXUS, WAVES. Spekulantom chodzi o obładowanie się projektem w maksymalnej ilości, a następnie na jakiś czas odłożenie projektu w cień, aby ludzie kupujący na szczycie (a także inni posiadacze monet) powystawiali maksymalnie dużo korzystnych dla spekulantów ofert sprzedaży tokenów w celu następnej rundy załadunku. Są tu wykorzystywane najprostsze czynniki emocjonalne, jak chciwość, irracjonalne poczucie straty że się nie kupiło wcześniej, bo już mielibyśmy xxxx % do przodu, więc dokupimy teraz (często na szczycie)) itp itd.

 

Jeżeli ktoś chciałby wiedzieć jak dołączyć do ZGI zapraszam do wpisania swojego maila w formularzu po prawej stronie pod bannerami giełd.

 

Pamiętajcie, ze to tylko moja skromna obserwacja. Nigdy nie wiemy co przyniesie rynek, decyzję o swoich zagraniach na giełdzie pozostawiam Wam, a ten artykuł to jedynie informacja, która być może będzie dla kogoś ciekawa.


O wykupie Poloniexa przez Circle:

https://www.reuters.com/article/us-crypto-currencies-circle/goldman-backed-startup-circle-buys-poloniex-cryptocurrency-exchange-idUSKCN1GA1N4?il=0

Więcej o Circle i wykupie Poloniex

http://fortune.com/2018/02/26/circle-cryptocurrency-trade-bitcoin

Podziel się z innymi

Kryptowaluty, News