Cyberjaya, Malezja, 13. Marzec, 2017 – Xhai Studios – innowacyjny deweloper i wydawca gier na telefony komórkowe poinformował, że ​​zacznie używać nowej, obiecującej technologii blockchain, implementując ją do platformy gier mobilnych, którą właśnie rozwija.

Blockchain jest technologią, która służy nie tylko sektorowi finansowemu, ale może być również zastosowana do usprawnienia branży gier wideo. Twórcy gier mogą dystrybuować swoje produkty na nowym rodzaju platformy, która jest bardziej bezpośrednia, skuteczna i efektywna pod względem kosztów, a tym samym daje elastyczność zarówno deweloperom jak i graczom.

Xhai użyje do tego celu rewolucyjnej i najlepszej w swojej klasie platformy technologii blockchain NEM.

Oprócz innych funkcji, platforma firmy Xhai wspierana przez NEM umożliwi deweloperom pominięcie pośredników w postaci procesorów płatności. Cel ten realizowany jest poprzez weryfikację tożsamości i rejestrowanie transakcji na publicznym blockchainie NEM. Xhai ma zamiar zapoczątkować rewolucję w świecie gier mobilnych i gier wideo.

XEM, czyli waluta platformy NEM, zostanie zintegrowana z kilkoma z mobilnych gier Xhai Studios. Będzie wykorzystana nie tylko do zakupu tokenów wewnątrz aplikacji, ale również do wymiany zebranych punktów gry na walutę XEM, co zmotywuje do gry. Taka funkcja tworzy nowy typ “krypto-gospodarki”, który stanowi potencjalny strumień dochodów dla codziennych graczy.

Funkcja API NEM umożliwia integrację aplikacji i gier bezpośrednio z węzłami blockchain i nie wymaga żadnych pośredników lub udziału serwerów firm trzecich. Technologia zapewnia skalowalność i uniwersalność. Co ważniejsze, API NEM jest zgodne ze standardami branżowymi.

Wybrane gry będą posiadać pełnowartościowy Portfel XEM. Xhai wybrał NEM jako dostawcę technologii blockchain ze względu na jego wyjątkową elastyczność i łatwość integracji, możliwą dzięki temu, że korzysta z wyżej wymienionych funkcji API(interfejs programowania aplikacji).

Wbudowany portfel XEM pozwala graczom przenieść punkty gry pomiędzy innymi portfelami użytkowników NEM, np. NEM Nano Wallet lub portfelem  NEM Android. Dodatkowo użytkownik może zdecydować się na przeniesienie XEM na giełdę kryptowalut i zamienić punkty z gry na dowolną kryptowalutę.

Decyzja Xhai do wykorzystania technologii blockchain NEM jest demonstracją rzeczywistej wartości platformy NEM, a użycie publicznego blockchainu wpisuje się dobrze w plan działań NEM.

Lon Wong, prezes fundacji NEM.io Foundation Ltd.: “W wielu firmach wprowadziliśmy już technologię prywatnych łańcuchów Mijin. Nadszedł czas, aby pokazać możliwości łańcucha publicznego NEM  w dziedzinie finansów, logistyki, IOT, usług notarialnych, a teraz w przemyśle gier.

Jak zauważył Otto von Nostitz, prezes Xhai Studios: “Mamy już ukończone kilka gier do umieszczenia na platformie, która jest obecnie dostrajana do integracji z blockchainem i mamy nadzieję, że będziemy w stanie opublikować nasze pierwsze gry z wykorzystaniem tej technologii w najbliższych miesiącach. “

Podziel się z innymi

Kryptowaluty, Nem, News