Blockchain w branży gier

Jak do tej pory jesteśmy w stanie zauważyć, rozwój technologii blockchain ułatwia działania w coraz to większej liczbie dziedzin. Zmiany nie mogły ominąć również branży gier, gdzie już od jakiegoś czasu mogliśmy podglądać rozwój rozmaitych projektów z nimi związanych. Rewolucja trwa nadal a tymczasem zostaje ogłoszona praca nad platformą gier i aplikacji na smartfony, o nazwie Xarcade.

Co to za sobą ciągnie?

Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na aspekt płatności. Google Play Store oraz Apple App Store ściągają od twórców aplikacji aż 30% zarobków. W przypadku Xarcade będzie to limit w granicach 2%. Dzięki temu twórcy danej aplikacji mają większe pole do manewru i dużo lepsze możliwości rozwoju swojego dzieła. Pomyślmy ile świetnych gier czy aplikacji nie weszło na rynek tylko i wyłącznie przez zbyt wysoką prowizje wiodących platform.

Metoda płatności również różni się od Google czy Apple. Najważniejsze, że jest dużo prostsza. Nie jest wymagana karta kredytowa lub debetowa, a wystarczy połączenie z aplikacją portfela NEM. Transakcje dokonują się przez XEM, czyli kryptowalutę NEM, i są błyskawiczne.

Platforma Xarcade zostanie też zaopatrzona w inne funkcjonalności blockchainu, takie jak kupno i wymiana tokenów oferowanych przez poszczególne gry. 

Otto Von Nostitz – twórca Xarcade wypuścił już do obiegu pierwszą, prostą grę, nazwaną Send ‘em to Hell. Gra jest obecnie w wersji beta i można ją pobrać z Google Play. Płatności w XEM są cały czas testowane a platforma się rozwija i ma zostać wypuszczona na rynek już w tym roku. Nie pozostaje nic innego jak kibicować Xarcade i czekać na dalsze wieści.

Podziel się z innymi

Kryptowaluty, Nem