Analiza techniczna Bitcoin – Czy to dopiero początek wzrostów
Postanowiłem napisać cały artykuł, gdyż jest to ważna chwila dla BTC.
Bitcoin właśnie zaatakował nagle najważniejszą linię oporu (bitfinex), tzn. okolice 17250 USD, przebicie się ponad tę linię oraz utrzymanie się ceny ponad będzie oznaczało, że wkrótce widzimy się na double top (20 000USD) sprawdzając, czy ostatni szczyt ma na tyle siły oporu, aby cenę zatrzymać. O co mnie nie pytajcie, bo nie wróżę z fusów i rynek zawsze badam na bieżąco – kryptowaluty potrafią zaskoczyć “wróżbitów”.
https://kryptopomocnik.pl
Analiza techniczna Bitcoin 06.01.2018
 
Patrząc na wykres w interwale 1D można wnioskować, że bitek dalej w trendzie mocno wzrostowym, ale uważajcie…. na kryptowalutach pozory często mylą.
 
Analiza techniczna Bitcoin 06.01.2018
Analiza techniczna Bitcoin 06.01.2018

Jeżeli jednak przebijemy opór wspomniany na początku artykułu to mamy do czynienia z przyśpieszającym dalej trendem wzrostowym (co najmniej do 20k USD).
Warto zwrócić tutaj uwagę na wskaźniki RSI oraz MACD (jedyne, których osobiście używam w analizie kryptowalut) – kryptowaluty to nie dżungla inwestycyjna, liczą się podstawy i proste zasady psychologii rynku, nie jestem zwolennikiem utrudniania sobie życia.

MACD – przecięcie się dopiero co wskaźników sugeruje, że zakończył się trend spadkowy
RSI – zdrowe zachowanie się wskaźnika RSI odbijającego się tuż poniżej wskaźnika 50.

Pamiętajcie, że wszelkie wskaźniki i dodatki, jakich możecie używać do analizy to jedynie metody zwiększające prawdopodobieństwo wystąpienia jakiegoś ruchu, nigdy zaś nie jest to pewność, że na pewno dany ruch się spełni!

Wstępnie omówiliśmy rynek BTC . Pomijam chwilowo jakie mogą być jego ruchy, kiedy nie przebije oporu 17k i zostanie poniżej, o tym później jeżeli do tego dojdzie. (na pewno alty będą się cieszyły)

Ok, a więc co to wszystko ( co może się stać na BTC po przebiciu oporu) oznacza dla rynku altcoinów. Odpowiedź powinna być Wam znana, chyba że jesteś nowym traderem – witaj.

Istnieje stara zasada, kiedy Bitcoin mocno i gwałtownie UP lub DOWN wtedy rynek altów prawie zawsze DOWN (prawie, zależy czy jakieś alty są aktualnie pod spekulacyjną mocą pewnym gentlemanów, którzy pompują rynek dla późniejszego wyrżnięcia owiec- czytaj, sprzedania wszystkiego na górce Kowalskiemu, który odpalając giełdę (z myślą, że chce zarobić) najpierw patrzy na wszystkie altcoiny, które (za przeproszeniem) WYJEBAŁY W KOSMOS! Zamiast skupić się na tych, które są w dołku lub w trakcie korekty. (przy okazji nauka dla nowych)

Podsumowując… obserwujcie ten ważny dla BTC punkt (17 000USD bitfinex). W razie czego nie martwcie się o alty, zawsze ich spadek jest chwilowy (a nigdy nie wiecie, czy akurat Wasz alt nie jest obecnie pod spekulacją gentlemanów, bo może się okazać, że szybko go sprzedacie, a on dalej będzie rósł wraz z BTC).

Giełda to przede wszystkim cierpliwość, obserwacja nie tyle wykresów co SIEBIE, swojego wnętrza, emocji, stanu opanowania i skupienia. Chciwość, rządza władzy, udowadniania coś innym itp szybko wyjmie Wam po cichutku wszystkie oszczędności z kieszeni, a kiedy w złości lub żalu będziecie chcieli na szybko odrobić starty… te same czynniki mogą Wam zabrać nie tylko pieniądze, ale i zdrowie, przyjaciół, rodzinę.

– KP

P.S.

Już wkróce ciekawe nowości w projekcie 🙂

P.SS (tylko dla dorosłych)

Ujmując obecną sytuacje w pięknych metaforach (jak to lubię robić).. mógłbym rzec, że obecnie Bitcoin to penis, który masturbowany jest wystarczająco długo, żeby wystrzelić, ale… czy jednocześnie nie nazbyt długo, aby stracić koncentracje i opaść? (wiecie kobiety co mam na myśli, my nie możemy myśleć o tym co zrobimy jutro na obiad podczas igrzysk w parze).

Podziel się z innymi

Analiza techniczna, Bitcoin, News