Kryzys gospodarczy a Bitcoin? Prawo Darwina w dzisiejszych czasach, a kryzys gospodarczy – czyli wstęp do tego co należy wiedzieć, aby nie zrobić z siebie niewolnika.

Kiedy pierwsze kryzysy zaczęły dotykać całe Państwa, aż po dziś dzień, przez różne czynniki głównie wynikające z polityki i gospodarki zawsze cierpieli niewinni ludzie. Informacje o tych nieszczęsnych wydarzeniach obiegają świat, a my możemy -w dobie dzisiejszej dostępności telefonów i Internetu- oglądać ten proceder od środka. Zdjęcia umieszczone w sieci przez obywateli momentami sprawiają wrażenie jakby były z jakiejś odległej przeszłości, gdzie panuje anarchia, jednostki zmieniły się w zwierzęta walczące o przetrwanie. Nie trzeba być specjalistą do spraw ekonomii czy gospodarki, aby zauważyć, że coraz częściej Państwa nie radzą sobie z prowadzoną polityką, czego efektem jest cierpiące społeczeństwo, któremu – co najbardziej bolesne – odbierany jest prywatny majątek, a także często i godność.
Przyczyn na które składa się kryzys jest sporo. Jednak, aby je opisać potrzebowalibyśmy napisać książkę – oczywiście jeżeli naszym celem byłoby nie tylko wypunktowanie owych przyczyn, lecz także ich opisanie- zapraszam do dyskusji na ten temat w komentarzach, możesz podzielić się z czytelnikami swoją wiedzą i spostrzeżeniami lub rozwinąć któryś z problemów, który skrócę na potrzeby łatwo przyswajalnego artykułu.

• Wzrost bezrobocia – upadki firm, zwolnienia, cięcia wypłat
• Polityka banków – pieniądz bezgotówkowy ( ograniczenia kwotowe, stopy procentowe itp. )
• Wzrost deficytu budżetowego ( konta instytucji wykazują ujemne saldo uniemożliwiając im prawidłowe funkcjonowanie )
• Spadek tempa wzrostu gospodarczego ( spadek produkcji dóbr potrzebnych do zaspokajania ludzkich potrzeb – żywność, rzeczy codziennego użytku itp. )

• Utrata płynności banku ( na to zjawisko składa się wiele czynników, które ewentualnie omówimy w innym artykule lub zachęcam do zdobycia informacji własną inicjatywą )
Większość czynników jest bezpośrednio lub pośrednio związana z innymi. Często pojawienie się jednego zapowiada nadejście kolejnego, a proces przeistacza się w efekt domino.
Ostatni punkt (płynność banku) jest niezwykle ważny, gdyż to za jego sprawą nagle blokowane są nasze środki na koncie, obniżany próg wypłat z bankomatów ( ten punkt jest zależy od aktywów i pasów banku [ aktywa – to co bank ma, pasywa – skąd bank to ma. A także zależy od zaufania do banku ).

Chociaż upadłość banku brzmi bardzo groźnie dla klientów tego banku to nie jest to jednoznaczne ze stratą majątku, większość Państw posiada własny Bankowy Fundusz Gwarancyjny ( BFG ), który zabezpiecza depozyty klientów do jakiejś określonej kwoty – w Polsce jest to 100 000 EURO. Czyli w razie upadku banku typowemu Kowalskiemu nic nie grozi. A co zrobić w przypadku, kiedy bank bankrutuje, a BFG nie stać na pokrycie wszystkich depozytów? Wtedy do akcji wkracza Państwo, które w skrócie pomaga BFG, super! A co natomiast, gdy nie tylko bank ma problem i ogłasza upadłość, lecz także Państwo nie ma pieniędzy? Pojawia się sytuacja o której pisałem na wstępie.

Drogi przyjacielu.. ze stwierdzeniem „pieniądze dają wolność” trzeba uważać, gdyż jak widać, nie należą one do obywateli. ( To znaczy, że jeżeli oddajesz ich znaczną część bankowi na przechowanie to tak jakbyś chciał rozstać się z żoną dla spotkanej w lesie Pani, którą dziwnym trafem mijasz codziennie jadąc do pracy 🙂

To wszystko wydaje się takie błahe i odległe, a nigdy nie wiadomo czy nie spotka to nas, naszego kraju. Naszej Polski, o którą walczyli nasi przodkowie, a dzisiaj patrząc na to co robią politycy, czasem się zastanawiamy co to za kraj w którym żyjemy? Podzielę się z wami osobistą myślą, otóż bardzo interesuje się przystosowywaniem organizmów do środowiska i ewolucji, czytałem książki o Darwinie i o tym, że stworzenia muszą ewoluować, aby przetrwać – zgadzamy się z tym w 100%. Dlaczego o tym wspominam? Ponieważ uważam, że w dzisiejszych czasach człowiek, aby przetrwać także musi ewoluować, ale nie musi posiadać większych oczu, czy ostrzejszych zębów… wystarczy ewolucja wiedzy, należy zgłębić najważniejsze rzeczy od których zależy przetrwanie w demokratycznym Państwie, a także wiedza o zabezpieczeniu majątku i otwarty umysł na nowe technologie – rewolucje. Rozumiem obojętność ludzi, którzy żyją samotnie i z dnia na dzień, ale naprawdę nie rozumiem ludzi mających rodziny, dzieci którym może być odebrana przyszłość, beztroskie lata spędzone zamiast na zabawie i nauce wypełni głód i strach – jeżeli w porę o nie zadbamy o zabezpieczenie.

Znalazłem super artykuł Polaka, który wybrał się do kraju dotkniętego kryzysem, do Wenezueli. Link do całości umieszczę poniżej, a tym czasem pokaże wam kilka cytatów:

„kilka dni temu byłem na pizzy ze znajomym lekarzem pracującym w jednym z państwowych szpitali. Bardzo mi dziękował, że go na tę pizzę zaprosiłem. Bo kosztująca równowartość 6 dolarów pizza to obecnie niemal 1/5 jego miesięcznej pensji.”

„żeby móc marzyć o tych towarach [jedzenie, picie, produkty codziennego użytku], należy stanąć w kolejce o 3-4 rano. No i te ceny… Obecnie wszystko, nawet produkty o cenach ustalanych przez rząd, jest kilkakrotnie, a czasem nawet kilkanaście razy droższe.”

„W dzielnicy, w której mieszkam woda w kranie pojawia się ostatnio 3 razy dziennie na 30 minut.”

( pełna relacja z tej wyprawy )
www.bankier.pl/…/Polak-z-Caracas-o-kryzysie-szalejacym-w-We…

Czy ktoś z was potrafi sobie wyobrazić, że w normalnym cywilizowanym kraju woda w kranie jest odkręcana 3 razy dziennie na 30 minut? ( to tak jakby mieć biegunkę i jeden kibel publiczny otwierany dla każdego wg. kalendarza, a kto go czyści? )
Do czego zmierzam w tym artykule? Przede wszystkim pragnę uświadomić niektórym jak można skomplikować sobie życie, kiedy żyje się w iluzji poczucia bezpieczeństwa, kiedy uważamy, że za nasze życie i jego komfort odpowiada rząd ( tak swoją drogą to taka jest psychologia tłumu, że zawsze szuka kogoś odpowiedzialnego, kto podejmie za niego decyzje i pozwoli zrzucić odpowiedzialność ) – BŁĄD! Rząd to ludzie, którzy nie są doskonali i często skorumpowani, często leniwi, przeważnie chciwi – poza drobnymi wyjątkami. Odpowiedzialność za siebie trzyma każdy z nas w swojej pięści i głowie!

Dlatego pragnę zwrócić świadomość Kowalskiego na ten aspekt życia, każdy musi się edukować przynajmniej do poziomu, który zapewni mu zrozumienie dziejących się dookoła niego zdarzeń, ich przyczyn, a przede wszystkim skutków. Dlatego jeżeli jesteś typowym Kowalskim to pamiętaj, że świat się nie kończy na pracy po której siadasz do piwa przed tv ( chociaż nie sugeruję abyś przestał to robić, czasem trzeba dać sobie chwile wytchnienia ), dzisiaj każdy ma dostęp do internetu , więc ucz się o swoich prawach i o sposobach przetrwania, kiedy prawo Ci już nie pomoże

Bitcoin? To kryptowaluta, która została oddana w nasze ręce jako waluta społeczeństwa, nikt nie odpowiada za jej regulacje. Istnieje w sieci jako wirtualny zapis. To technologia przyszłości, być może najważniejszy wynalazek w dziejach ludzi. Jest w sumie 21 mln monet i nie może być więcej. U jej podstawy stoi Blockchain, jest to rozproszony zbiór ksiąg – publiczny/ otwarty rejestr transakcji, a także ilości posiadanych środków na koncie. Jej wartość z ułamka grosza wzrosła do 5000zł w ciągu kilku lat. Staje się postrachem Państw jak i ich inspiracją i przewodnikiem. Poza Bitcoinem są także inne kryptowaluty. Brzmi fajnie? Przemyśl sam dlaczego Bitcoin i technologia Blockchain jest tak ważna w dzisiejszych czasach Państw pogrążających się coraz częściej w problemach.
Masz kogoś w znajomych kto może nie zdawać sobie sprawy z czyhających niebezpieczeństw iluzji bezpieczeństwa jakie stwarza Państwo, bank? Oznacz go w komenatrzu. Niech chłop ma szansę się czegoś wiedzieć więcej.

Podziel się z innymi

News, Regulacje