Filozoficzny wywód do wszystkich ludzi na świecie. Chodzi o waszą wolność umysłową i samoświadomość mentalną!

Fascynuje się psychologią, zachowaniami ludzkimi, pracą mózgu także biologiczną odkąd byłem malutkim dzieckiem, a do dnia dzisiejszego przeczytałem dziesiątki kilogramów książek na te tematy. Wspominając rozmowy z ludźmi piszących do mnie na priv stwierdziłem, że chcę napisać kilka słów o osobach publicznych, których słuchają inni.

Osoba publiczna, która nakazuje Ci podążać za jej słowami nie jest niczego warta.

Otóż “mędrzec każący Ci iść swoją drogą nie jest mędrcem, lecz chorą osobą, która tresuje sobie wyznawców trzymanych na smyczy”.

Pokazywanie się w sieci oraz ogólnie publiczne wystąpienia takiego “znawcy”, “mentora”, “kołcza”, czy jak się on tam lubi nazywać jest oparte na spaczeniach jego ego. Potrzebuje on atencji, chce być doceniany, głaskany i podziwiany. To przykre, że tacy ludzie nie zdają sobie sprawy, jak bardzo krzywdzą tych, którzy im ufają.. Ich osobiste podejście do tego co przedstawiają spaczone wyżej wymienionymi czynnikami zaszczepia wirusa do umysłów osób go słuchających, a on nawet nie zdaje sobie z tego sprawy.

Jestem tutaj głównie aby analizować rynki kryptowalut, pomóc w zrozumieniu świata krypto itp. a namówiło mnie to do tego małe, zamknięte grono ludzi, którym opowiadałem o swoich zainteresowaniach. Uważam, że kryptowaluty oraz technologia Blockchain to kamień milowy ludzkości i zmieni całkowicie wygląd świata w niedalekiej przyszłości. Dlatego zależy mi na tym, aby każdy zwykły i niezwykły człowiek mógł już teraz się o tym dowiedzieć i skorzystać najbardziej jak się da na technologii, która dopiero raczkuje.

Dla kogoś kogo można nazwać mędrcem nie jest ważne, czy ktoś go zna, rozpoznaje. Dla niego jest ważne, to co on wie i nie musi tego uczyć innych. To dziwne? Nie. Ponieważ ważne jest nauczać ludzi odnaleźć własną drogę, pomóc im odkryć własną mądrość i tajemnice. Tylko proszę, nie nazywajcie mnie tak, bo popełniam setki błędów i nigdy nie będę godny, aby ktokolwiek mógł nazwać mnie żadnym z wymienionych w pierwszym akapicie tytułów. Pragnę jedynie dzielić się z ludźmi tym co widzę, że jest wartościowe i każdego traktuję jak kogoś od kogo ja sam mogę się czegoś nauczyć.

Pisząc publicznie do rosnącej liczby osób należy mieć świadomość tego co mogą zrobić wypowiadane słowa. One kształtują każdego czytelnika/ słuchacza na poziomie podświadomym. Dlatego należy kurwa pilnować tego, aby czytelnik/ słuchacz mógł pracować nad swoją własną wizją świata. Pomóc mu jedynie dostrzec pewne rzeczy, ale nie interpretować je za niego.

Wydaje mi się, że odpowiedzialne osoby nie chwalą się wielkimi osiągnięciami- lub chociaż nie robią tego ciągle. Chociaż należy tutaj odróżnić próżne przechwałki od pokazania światu efektów swojej pracy- ale nie ile się zarobiło, czy jaki samochód kupiło…. Na pewno nie mówią o pieniądzach- to jest bardzo niegrzeczne. Nie obrażają nikogo i nie atakują nikogo. Każdego wysłuchają, postarają się zrozumieć jego punkt widzenia i albo coś doradzą albo się usuną takiej osobie z drogi wierząc, że kiedyś sama zrozumie swoje błędy- bo widocznie tak ma być. Chociaż wielu chciałoby ze mną podyskutować na ten temat. Ale obserwując świat uważam, że osoby zachowujące się tak jak napisałem szukają głównie owiec, wyznawców, a robią to dla siebie. Po pewnym czasie zaczynają wierzyć nawet, że naprawdę innym pomagają i to ich pasja, ale wszystko to jest po to, aby karmić siebie.

Podobnie sprawa wygląda z ludźmi oglądającymi wiadomości i czytającymi dowolne źródła informacji w sieci, które w większości są gówno warte.. Wymyślone tematy i historie jedynie dla zwrócenia Twojej uwagi. Polecam Wam na początek książkę, której tytuł oraz autora umieszczam poniżej. Gdyby ktoś chciał więcej to znam inne tytuły, ale nie piszcie priv w tej sprawie, lecz komentarze. Ogólnie piszcie komentarze, nie zabierajmy innym szansy na dowiedzenie się czegoś. Niech każdy od razu ma dostęp do informacji.

“Krótki kurs samoobrony intelektualnej” Baillargeon Normand 

Proszę zapamiętajcie, że wybierając osoby, których chcecie słuchać powinniście zwracać uwagę na najdrobniejsze sygnały, jakie taka osoba wysyła w eter i umieć rozpoznać kogoś kto może Was czegoś nauczyć i poznać świat. A odrzucić osoby, które jedynie przez pryzmat swoich wewnętrznych spaczeń muszą zwracać na siebie uwagę. Jeżeli ja kiedyś zacznę się zachowywać dziwnie to nie zastanawiajcie się dwa razy tylko przestańcie mnie obserwować, bo zacznę Was krzywdzić.

PROSZĘ DBAJCIE O SWOJĄ MENTALNOŚĆ, SWOJE JA, NIE POZWÓLCIE MEDIOM, LUDZIOM, NICZEMU ZROBIĆ Z WAS ZOMBIE I ZAPROGRAMOWAĆ WG. ICH REGUŁ.
Podziel się z innymi

Bez kategorii