Bitcoin w Afryce. Czy Bitcoin może podbić Afryke?

Już w 2016 Bitcoin powoli zakorzeniał się w społeczności, lecz początki były trudne ze względu na niski poziom zaufania do internetu – co jednak nie było zbyt wielką przeszkodą i rzeczywiście kryptowaluta zyskiwała coraz większą popularność w tym regionie.

Najprężniej rozwijającym się krajem w Afryce pod kątem używania BTC jest Nigeria.

“E. A. Afolabi, CEO of Exact Group, an Information Technology outfit in Lagos Nigeria is convinced Nigeria will lead in adoption sooner than later. “We are going to be in the lead. We are not good at starting, but we will benefit in anything until it is not existing,” Afolabi stated.”

Wypowiedzi specjalistów mówią jasno, że Nigeria dąży do pełnej akceptacji Bitcoin i pragnie być w tym liderem Afryce. W Październiku 2016 roku giełda BitX ogłosiła, że pobrano już 100 000 aplikacji na androida.

Skąd taki potencjał i chęć posiadania Bitcoin, że kiedy wszystkie giełdy na świecie notowały BTC na poziomie 800$ Nigeryjczycy nadal chętnie kupowali go u siebie po 1000$?

Afryka to w większości biedna ludność pogrążona w wiecznej wojnie domowej. Około 30% ludności posiada konta bankowe, reszta posiada jedynie gotówkę – na którą zawsze są łasi wszyscy dookoła. Dlatego Bitcoin daje im szansę posiadania własnego konta bankowego w swoim telefonie – portfela btc. Znacznie ułatwia życie codziennie, zakupy itp.

Bardzo cieszy fakt, że Bitcoin jest tak dobrze przyjmowany. Szczególnie w miejscach, gdzie ludzie żyją w strachu. Gdzie dostęp do technologii jest trudniejszy i każdy dzień jest niepewny kryptowaluta naprawdę może być prawdziwym wybawieniem.

 

 

 

Podziel się z innymi

Bitcoin, Kryptowaluty, News